Pracujete v oboru, kde se klade velký důraz na formální outfit? To by vám nemělo uniknout 5 pravidel, která klade dámská business móda.

Slaďte se s firmou

Až si budete vybírat oblečení do práce, zamyslete se nad firemními zvyky a kulturou. Pokud pracujete v bance nebo advokátní kanceláři, vsaďte na konzervativnější outfit, tedy na kostým v tradičních barvách a vzorech. Klasický kostým patří k formálnímu dress code a v jiné branži ho využijete na různých pracovních setkáních nebo schůzkách. Stačí když ve svém šatníku budete mít jeden šedý a jeden tmavě modrý. Černá varianta dnes už není tolik populární, proto se bez ní obejdete.

V jiných oborech nejsou požadavky na dress code tak striktní. Kostýmek klidně vyměňte za svetřík, nebo sako a volnější bavlněné kalhoty či sukni, ale rozhodně zapomeňte na džíny, ty jsou pořád tabu. V letních se budete cítit pohodlně v pouzdrových šatech, které si pak můžete vzít i na formálnější akce.

Nadčasový šatník je řešení

Rozhodně neuděláte chybu, pokud svou skříň naplníte nadčasovými kousky, které budou pořád v módě. Kupte si bílé, světle modré, růžové nebo béžové košile a halenky, svetříky, kalhoty a sukně v jemných odstínech, které pak perfektně zkombinujete se sezónními trendy.

Zapomeňte na výstřednost a vyzývavost

Většina obchodníků si o vás udělá obrázek na základě prvního dojmu, na kterém se silně podepíše váš outfit. Abyste získala důvěru obchodního partnera, nechte všechny své výstřední a vyzývavé kousky doma a raději se oblečte decentně.

Svou profesionalitu zdůrazníte, když se vyhnete piercingu, výraznému laku i líčení. Pokud máte viditelné tetování, raději ho zakryjte a jestli se přece jen chcete nějak odlišit, projevte se neobvyklými doplňky (např. šperky).

Pořiďte si outfit ušitý na míru

Přestože ženy v businessu nejsou žádnou novinkou, najít pořádný outfit v běžných buticích, je téměř nadlidský výkon. Proto doporučujeme nechat si ho ušít na míru. Nejen že se budete cítit pohodlně, ale získáte naprosto originální kousek, který nemá nikdo jiný na světě.

V našem zakázkovém krejčovství šijeme z prvotřídních materiálů a záleží nám na vaší spokojenosti. Proto splníme všechna vaše speciální přání a vytvoříme pro vás oblečení na míru přesně podle vašich představ. Stačí si jen domluvit termín.

Dejte si pozor na boty a doplňky

Perfektní outfit je klíčem k úspěchu, ale bez správných bot a doplňků se neobejdete. Vyhněte se pantoflím, které dokážou zkazit celkový dojem, a vyměňte je za lodičky. Případně si pro větší pohodlí obujte v práci baleríny, ale na schůzky je zase nahraďte lodičkami.

V obchodech najdete spoustu pohodlných a kvalitních bot za přijatelnou cenu. Doporučujeme vybrat si lodičky s jednoduchým designem, aby se daly kombinovat s vaším šatníkem, a podpatkem o velikosti 2-6 cm. Co se týče doplňků, vždy noste decentní kousky ve stejné barvě (nekombinujte stříbro se zlatem apod.) a noste maximálně tři najednou.