Sako a kalhoty už dávno nepatří pouze do mužského šatníku. Celebrity jako Emma Watson, Hillary Clinton nebo Rihanna už nějakou dobu vzbuzují respekt a kontroverzi ve svých stylových oblecích. Proč tomu tak je a jak se v tomto pro ženu atypickém outfitu neztrapnit?

Odpověď zná dějepis

Mužský oblek začaly ženy na veřejnosti oblékat poprvé na přelomu 19. a 20. století. První průkopnicí byla herečka Marlene Dietrich. Její elegantní černé sako a vysoké kalhoty spolu s cylindrem furiantsky na stranu jsou moderní i po padesáti letech a stále přitahují zvědavé pohledy.

A to z jednoho důvodu. Vzala na sebe oblečení v té době neodmyslitelně spjaté s mužskou postavou. Proč to však udělala? Byla to doba boje o rovnoprávnost, ryze mužské oblečení se stalo prostředkem, kterým se ženy chtěly odlišit. Tehdy to bylo něco nemyslitelného a odvážného.

Chtěla provokovat a působit kontroverzi a štafetu po ní přebralo mnoho dalších žen.

Hra s rovnováhou

Existuje několik zásad nošení mužského obleku a je třeba je dodržovat s pečlivou precizností. Hlavní pravidlo je pravidlo rovnováhy. Sice jde o mužské oblečení, nicméně stále chcete ukazovat jistou míru elegance a svůdnosti. Proto je nutné doplnit smoking čistě ženskými doplňky. Takže žádné tenisky (ani když jste muž!) nebo mokasíny, ale jehlové podpatky. Kolem ramene si můžete vzít malou a elegantní kabelku, klidně s flitry, můžete si dovolit, aby byla nápadná. Co se týče tváře, doporučujeme zůstat u časem ověřené, nestárnoucí klasiky. Rudá rtěnka, kouřové oční líčení a vlasy buď v drdolu nebo uměle rozcuchané nastolí zdání neohrožené a hlavně půvabné lvice.

Právě touto kombinací zdánlivě neslučitelného mužského a ženského docílíte efektní rovnováhy, která zaujme a navodí ten správný vyzývavý pocit. Vaše vizáž bude do okolí vysílat jediný signál: ,,Jsem silná, samostatná a hlavně osobitě stylová a sexy žena.”

Dokonalý případ

Pro inspiraci je nejlepší módní svět celebrit. Právě slavní totiž často určují (nejen) módní trendy, vzpomeňme si na Marlene Dietrich. Jsou to lidé, kteří mají v popisu práce nechat se vidět, vystavovat se. Musí imponovat svým vzhledem. Jsou to jakési výkladní skříně těch nejlepších a nejproslulejších módních návrhářů.

Mezi tyto celebrity se určitě řadí Angelina Jolie, na které se jednoduchý oblek z černé či bílé látky změní v efektní kombinaci vyzývavosti a reprezentativní vytříbenosti.

Na míru?

Stejně jako pro muže, i pro ženy je nutné, aby jim oblek co nejlépe padl. I ty nejdražší šaty často musí pod krejčovskou jehlu kvůli úpravám. A v tom se můžete spolehnout na nás. Jsme zakázkové krejčovství a šijeme opravdu všechno, nejen obleky ale také koktejlové či večerní šaty a mnohem více tak, aby vám to perfektně padlo.