Letos nás možná nečeká sníh, teplo však taky nebude. Móda a stylovost, to jsou důležité věci, ale zdraví by se nemělo přehlížet. Vybavte se na zimu, naučte se skloubit užitečné s vkusným a netřeste se chladem.

Vrchní vrstva

Každý máme rádi sportovní bundy, jsou pohodlné a mráz vám k tělu nepustí. Ale je to opravdu mizerná volba k obleku, kravatě a naleštěným polobotkám. To už si rovnou vemte tenisky nebo se vykoupejte v blátě. Kabátem však nic nezkazíte. A není to jen oblečení do prvotřídní společnosti ke skvělému obleku, můžete si jej vzít třeba k džínám nebo do hospody, takže vám ve skříni chytat prach nebude. Barevně byste se měli snažit zůstat ve střídmějších vodách, ke tmavému obleku volte spíše hnědou, tmavě šedou či tmavě modrou barvu.

Pro jiné výšky různé velikosti

Délka kabátu je také rozhodující, jinak se oblékají dlouháni a jinak zase muži podsaditější postavy. Jestli se při procházení dveřmi musíte sklánět ze strachu o své čelo, váš plášť může zasahovat klidně až k vašim kolenům. Muži střední či nižší výšky by se však takovým kabátům měli vyhnout pořádně širokým obloukem. Kvůli zákonům optiky by jim plášť na výšce ještě ubral.
Pro správnou orientaci by měli vybírat právě takový kabát, který jim zakrývá lemy saka, tedy je přečnívá nanejvýš o pár centimetrů.

Není to oprátka

Nošením šály se z muže nestane slaboch, který se bojí chladu a musí chránit svou citlivou kůži. Nemusíte si hrát na v roušce oděné pravěké supermuže, kteří se nezaleknou ničeho. Navíc nejde jen o teplo. Šála může být skvělým módním doplňkem.

Něco o uzlech, stylech a barvách

Jestli si z tábora nepamatujete pravidla vázání uzlů a smyček, stačí si šálu prostě pověsit kolem krku. Konce si můžete nechat viset jak přes hrudník, tak přes záda. Při druhé variantě dávejte pozor, aby se z vaší šály oprátka opravdu nestala. Rovněž si dávejte pozor na délku, ať si cípy nenamočíte v kaluži.
Dalším způsobem nošení šály je obtočení kolem krku, nebojte se však, není to žádná krajta. Jednou či dvakrát si krk (podle délky šály, kratší a tenčí šála pro dva obraty) obtočíte a oba konce si necháte volné. Jako nějaký rebel. Je to kombinace decentního a uvolněného stylu.
Ascot je vznešenější a formálnější bratranec předchozích typů. Hodí se pro něj spíš delší a tlustší šála. Neověšujte se tenkými materiály jako hedvábí, působí to zženštile. V obrázku zjistíte, jak se Ascot uvazuje.

Barevný alchymista

Nehrejte si se svým šatníkem na Rudola II., nepřihazujte náhodné přísady do kotle ve snaze získat zlato či střelný prach, jinak váš styl opravdu vyletí do povětří. Spolehněte se na zaručená pravidla estetiky, ať nevypadáte jako golem uplácaný z hlíny. Vyvarujte se pestrým a zářivým odstínům, zůstaňte u střídmějších obyvatel barevného spektra. K tmavému obleku se nejvíce hodí černá či tmavě šedá, pokud se chcete posunout do stylovějších vod, tak můžete zkusit tmavě modrou či béžovou.

Na míru hřeje nejvíc

Také můžete svůj styl a ladnost svěřit do precizních prstů našich krejčovských mistrů. Dokážeme vypracovat kabát či oblek přesně podle vás, pro vás.