Všichni si teď uvědomujeme tíživou atmosféru koronavirové krize. My nejsme výjimkou, jsme si plně vědomi vážnosti situace a chceme pomáhat, jak jen to jde. Proto všechny naše zaměstnankyně přešly od šití luxusních obleků a šatů k výrobě roušek.

Máme dva typy roušek, hladké a se sklady. Tyto roušky nabízíme našim stávajícím klientům ZDARMA a všem ostatním za symbolický poplatek ve výši 120 Kč/ks, který nám pomůže pokrýt nutné výdaje na materiál a mzdy švadlen.

Roušky jsou důležité

Sice vás úplně neochrání před virem, který se přenáší vzduchem, před tím vás ochrání pouze čtyřmetrové rozestupy a respirátor či ochranný oblek. Zamezují však šíření kapénkovou cestou, tedy skrz sliny a mikrokapičky, které vykašláváme neustále, a ani o tom nevíme. Pro představu, člověk bez roušky vykašle v průměru 200 infekčních kapének, lidé s bavlněnou rouškou pouze 43.

Záleží také samozřejmě na kvalitě látky, hlavně na hustotě tkaniny a můžeme vás ujistit, že k výrobě těchto roušek nepoužíváme žádné podřadné zbytky, ale čistou a kvalitní bavlnu.

Proces výroby

Proces sám o sobě moc obtížný není, ne pro naše zkušené krejčí. Dáváme si však záležet na sterilitě, uplatňujeme striktní hygienická opatření. Nikdy nešijí více než dvě švadleny pohromadě a vždy je to až po úplné ruční dezinfekci a s rouškou, v prostorné místnosti, kde je mezi nimi dost velká vzdálenost. Směny se rychle střídají tak, aby pohromadě nebyly nikdy více jak dvě osoby. Před odbavením roušek dochází rovněž k jejich sterilizaci žehlením.

V současnosti však musíme bojovat s dalším problémem, a tím je cena materiálu. Je pro nás absolutní prioritou, abychom naše roušky šili ze 100% bavlny. Nepropustnost roušek pak stoupá, roušky samotné déle vydrží, zkrátka a dobře jsou lepší. Jenže dnes je poptávka po rouškách obrovská, naše švadleny vytvořily přes 2 500 roušek. Roušku chce každý a proto stoupá cena bavlny a jde o stoupání strmé, až ke hvězdám. Za posledních pár týdnů došlo k dvojnásobnému, skoro trojnásobnému zdražení a bavlny je málo, většina světových zásob je právě v Číně. Nevztahují se na nás ani státní dotace, nesplňujeme požadavky pro jejich splnění.

Proto bohužel musíme naše roušky občas zdražit, abychom si mohli bavlnu dovolit bez obrovských ztrát a abychom pokryli mzdy našich zkušených švadlen a krejčích. V současné době činí cena roušky 120 Kč.

Jak se o roušku starat?

Jak už bylo zmíněno výše, mezi největší výhody roušky patří to, že vás ochrání před nakažením kapénkovou cestou a skoro úplně zamezí tomu, aby již infikovaní infikovali další osoby. Síla bavlněné roušky také spočívá v tom, jak často ji můžete používat. Narozdíl od běžné roušky ji lze nosit opakovaně, doporučuje se však častá sterilizace. Té se docílí jednoduchým způsobem, stačí obyčejné vyvaření. Rouška by měla ve varu strávit alespoň 5 minut. Pomáhá také vyprání v pračce, musí být však oddělena od ostatních šatů.

Vyvařená rouška se následně vyžehlí, parní žehlička je ideální ale vystačíte si také s normální žehličkou. Doporučujeme provedení této sterilizace ihned po převzetí roušky.

Rovněž je nutné mít na paměti, že i tkanina, plast, dřevo či kov mohou nést částečky viru až 36 hodin, vaše rouška tedy není výjimkou. Před jakoukoliv manipulací s rouškou dbejte na to, abyste měli ruce pečlivě vydezinfikované.

A na závěr, roušku byste měli často měnit. Pokud se pohybujete mezi lidmi, je úplně ideální měnit si ji každou hodinu a okamžitě by se měla měnit v případě, že vám navlhne. Je tedy lepší, mít bavlněných roušek více a nebo si ji prostě přeprat a vyžehlit před každou vycházkou ven.

Jak získat roušku od nás?

Kontaktujte nás přes e-mail info@sharon.cz. Žádáme Vás o trpělivost, zájem je značný a Vaší objednávku vyřídíme co nejdříve. Doba dodání se pohybuje mezi 2 až 4 dny. Pokud nechcete čekat na doručovací službu, můžete si roušku vyzvednout také osobně v naší provozovně na ulici Opavská 833/63, Ostrava-Poruba. Z bezpečnostních důvodů však roušky vydáváme pouze ve dveřích provozovny.

Platba probíhá pouze elektronicky, zašleme Vám fakturu a po jejím zaplacení se pustíme do výroby. Chceme předejít kontaktu s penězi z důvodu prevence šíření viru.