Každý elegantní muž ví, že schovávat se jen do bund je hřích. Proto by s přicházející zimou v pánském šatníku měl na ramínku viset i stylový kabát. Sepsali jsme proto 5 tipů, jak správně vybrat pánský kabát.

Kvalitní materiál

Kabát slouží primárně k tomu, aby zahřál svého nositele, a proto byste měli vybírat pouze z kvalitních materiálů, které vás ochrání před zimou i v mrazivých dnech. Z tohoto důvodu sáhněte po kašmíru, vlně, nebo jiných přírodních materiálech.

Ne vždy však budete mít štěstí na kabát dostupný v těchto materiálech. Proto doporučujeme nechat si ušít kabát na míru. V našem salonu naleznete velký výběr vhodných látek v různých designech.

Pozor na velikost

Dalším důležitým faktorem, který hraje při výběru velkou roli, je samozřejmě velikost. Příliš volný kabát neudrží tolik tepla a rukáv vždy musí zakrýt lem Vaší košile, případně saka, ale zároveň by neměl moc přesahovat ohyb zápěstí. Proto rozhodně doporučujeme nechat si ušít kabát na míru. Tím zajistíte, že Váš kabát splní veškeré požadavky na jeho estetičnost, funkci, kvalitu a pohodlí.

Správný střih

Věnujte pozornost i správnému střihu Vašeho budoucího kabátu. V současné době se těší velké oblibě tzv. vyštíhlené kabáty, které poznáte podle elegantního zúžení v pase a zvýraznění mužských rysů. Tento styl se však nehodí pro plnoštíhlé muže s výraznějším bříškem. Pokud patříte do této kategorie, sáhněte raději po klasickém rovném střihu, jenž se hodí pro pány všech věkových kategorií a vypadá dobře na jakékoliv postavě.

Nadčasová barva

Při výběru nepodceňujte ani barvu kabátu. Každý rok módní firmy sice vypouští do světa kabáty v zajímavých barvách, ty však většinou vyjdou z kurzu hned po skončení sezóny a další rok Vás i Vaši peněženku čeká celý proces znovu. Raději se zaměřte na nadčasovou klasiku jako černá, šedá nebo tmavě modrá, jež nikdy nevyjde z módy a vždy ji dokonale sladíte s ostatním oblečením.