Pomalu přichází zima a všichni se začínáme oblékat do teplejších kousků. Naštěstí už odzvonila éra nevzhledných zimních bund a místo toho na scénu vstupují elegantní dámské kabáty,  ve kterých budete krásná i v -10 °C. Nachystali jsme proto pro vás 5 tipů, jak si vybrat dámský kabát.

Velikost

Velkou roli hraje velikost kabátu. Vždy vybírejte o číslo větší, než je vaše skutečná velikost. V zimních měsících určitě nebudete nosit pod kabátem pouze tričko, proto potřebujete kousek, do nějž se vejdete s hrubším svetrem.

Určitě se vyplatí nechat si jej ušít na míru přesně podle vašich představ.  Neocenitelnou výhodou kabátu ušitého na míru je mimo jiné i jeho originalita. Zkuste si představit ten výjimečný pocit, že nosíte kabát, který nikdo jiný nemá. Využijte proto služeb našeho krejčovství, kde vám ve všem vyjdeme vstříc a pokud si jej objednáte do konce roku, dostanete jako dárek luxusní šátek, nebo šál italské výroby v hodnotě 3 500 Kč.

Délka

Pokud plánujete kabát nosit v kombinaci s kalhotami, nemusíte se délkou nijak omezovat. Jestli si však často oblékáte sukni, pořiďte si kabát ke kolenům nebo těsně pod kolena.

Střih

Vše se odvíjí od vaši postavy. Pokud vaše postava odpovídá typu hrušky, sáhněte po kabátu ačkového střihu. Jestli máte ale spíše postavu tvaru přesýpacích hodin, bude vám více slušet kabát stažený páskem.

Naopak pokud spíše připomínáte jablko (menší vzrůst a široký hrudník), pásků se vyvarujte. Největší výhodu mají štíhlé a vysoké ženy, ty se nemusí na střih ani délku ohlížet. K jejich postavě se hodí prakticky jakýkoliv střih.

Barva

Černá i šedá barva jsou sice elegantní, ale nebojte se sáhnout po  nějaké jiné. Klidně si pořiďte kabát velbloudí barvy či v barvě ostružin. Velice módní záležitostí je v poslední době i červená varianta, která navíc dokáže rozjasnit a dodat energii každý sychravý den.

Kapsy

Důležitým aspektem jsou také kapsy. Do šikovně střižených kapes pohodlně schováte rukavice nebo mobil. Pokud venku bude přílišná zima, jednoduše v nich zahřejete ruce. Nejlepší pohodlí vám zajistí hlubší, rovně střižené kapsy.