Na pracovních schůzkách se velmi často řeší důležité věci, které mohou ovlivnit váš budoucí pracovní život. Jistě nám dáte za pravdu, že oblečení v těchto okolnostech hraje významnou roli. Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte, jak se vhodně obléct na pracovní schůzku jako muž a žena.

Muži

Barvu obleku vybírejte podle denní doby

Jako vše, také obleky mají svá nepsaná pravidla. Jedním z nich je jeho barva. Pokud hodláte vyrazit na schůzku po šesté hodině večerní, vemte si na sebe tmavý oblek. Naopak se vyhněte šedé, ta se podle pravidel etikety hodí pouze přes den. Jestli plánujete investovat do jednoho obleku (nejlépe ušitého na míru), zvolte kompromis v podobě tmavě šedého, nebo tmavě modrého.

Dejte pozor na vzory na kravatě

Dalším důležitým aspektem na pracovní schůzce je kravata. Mnoho mužů nedokáže odhadnout hranici vkusnosti a ke vzorované košili si vezmou i výrazně vzorovanou kravatu, což může působit komickým dojmem. Drobný vzor na kravatě neuškodí, když ho podtrhnete strukturovaným designem své košile. Pokud si nejste jistí, vsaďte na jednobarevnou variantu, tou nic nezkazíte.

Zapomeňte na krátké bílé ponožky

Krátké kotníkové ponožky jsou sice velmi pohodlné, ale naprosto nevhodné na schůzku. Věřte, že vašeho obchodního partnera odkrytým lýtkem neohromíte. Jejich zářivě bílá barva, kvůli které druhá strana malém oslepne, se taky nedočká ocenění.

Ženy

Neodhalujte se

Hluboký výstřih a krátká sukně se ne náhodou nazývají ženskými zbraněmi. Více se však hodí do nočního klubu než na pracovní schůzku, kde může naopak působit rušivým dojmem. Vsaďte raději na perfektně padnoucí slušivý kostýmek, který podtrhne vaši profesionalitu. Nejlépe si ho nechte ušít přesně na míru, protože klasické business kostýmky se dnes velmi těžko shánějí.

Natáhněte punčochy

Doporučujeme, abyste si ke svému formální oděvu vzala punčochy. Nebudete příliš odhalovat svou kůži a neodlákáte tak pozornost svých kolegů, klientů nebo obchodních partnerů úplně jiným směrem.

Investujte do kabelky

Výhodnou investicí je také kvalitní kabelka. Jedná se nejen o velkého pomocníka, ale také o nezbytný módní doplněk. Velice záleží na její barvě i designu, protože by měla ladit s vašim oblečením. Případně může být třetí barvou vašeho outfitu, ale dejte pozor na vhodné barevné kombinace.