Je to událost, na kterou se do konce života nezapomíná. Vzniknou z ní desítky fotek, prohlížet si je budou i vnoučata novomanželů a nikdo z nás si nechce uříznout ostudu. Poradíme vám, jak se vkusně obléct na svatbu jako host.

ŽENA

Bílá je tabu

Bílá barva představuje eleganci. Na svatbě však patří jenom nevěstě, a proto kousky v této barvě nechejte doma v šatní skříni. Situaci mění pouze skutečnost, že se celá událost bude konat v bílé barvě a oblečou si ji všichni.

Myslete na střídmost

Ať už máte jakkoliv ráda pozornost, nezapomínejte na nevěstu. Je to její den, a proto by měla být právě ona středem zájmu. Raději si vyberte něco decentního, nebo si nechte šaty ušít u nás.

Zapomeňte na tašku přes rameno.

Taška přes rameno bývá praktickým pomocníkem v běžném životě, ale na svatbě působí opravdu nevkusně. Sáhněte raději po psaníčku.

Svatba v kostele

Pokud se obřad koná v chrámu božím, předpokládá se, že budete mít zahalená ramena a vaše šaty nebudou končit nad koleny.

MUŽ

Dobře padnoucí oblek

Oblek je základem šatníku každého muže. Nespoléhejte na to, že si den předem zajdete do půjčovny, kde si nějaký vyberete. Mohlo by se vám to šeredně vymstít. Raději si kupte vlastní, nebo si ho nechte ušít u nás na zakázku. Ale pokud přece jen na půjčovně trváte, využijte našich služeb. Pomůžeme vám s výběrem, abyste na všechny působil jako šarmantní elegán.

Žádné džíny ani barevné košile

Čeho se naopak absolutně vyvarujte jsou džíny a výrazně barevné košile. Svatby dnes sice bývají mnohem méně formální, ale pokud přijdete v riflích nebo jiné než světlé jednobarevné košili, koledujete si o společenské faux-pas.

Čisté boty sladěné s oblekem

Neodkládejte čištění bot na poslední chvíli. Může stát, že to nakonec nestihnete a přijít na takovou slávu ve špinavých botách se opravdu nehodí. Obuv slaďte s oblekem, ale doma rozhodně nechte tenisky i sandály.

Veselé kravaty

Nepřipouští se ani barevné či celkově různě veselé kravaty. V těch můžete přijít na narozeninovou oslavu své pětileté neteře, ale určitě ne, když se jdete podívat na vznik manželského sňatku.