Existuje flexibilnější, pohodlnější a přirozenější část mužského oblečení než košile? Od svých počátků v 15. století prošla mnohými změnami, jako věrný pes neopouští mužský bok a dělá mu společnost při každé příležitosti. Její nošení si však vyžaduje určitá pravidla, která byste neměli porušovat, pokud nechcete vypadat jako nějaký sedlák.
Kam se košile hodí?
Už dávno neplatí, že košile slouží hlavně jako reprezentativní část oblečení, kterou si vezmete na pohovor, firemní večírek, svatbu či soudní přelíčení. Skvěle se hodí na volnočasové aktivity, večer v hospodě nebo večerní projížďku krajinou na motorce.
Na barvě záleží
Zapomeňte na každý den v bílé košili, i když jich máte dvacet. Pro formálnější, důležitější události doporučujeme střídmější barevné vzory a odstíny. Šedá, bílá a prakticky všechny odstíny modré. Nemusíte zůstávat u těch jednobarevných, do divadla i hospody si můžete vzít košili s kostkami či pruhy.
A co odvážnější, agresivnější barvy, třeba ohnivě oranžová nebo krvavě rudá? Ty také nejsou tabu, ani na události, jako je firemní mítink nebo schůzka s klientem. Rudá dodá vaší vizáži oheň a šarm, jen od pohledu budete vyzařovat charisma a dominanci.
Výběr barvy však není jen o vás, hlavně když jdete na nějakou akci se svou partnerkou. Dbejte o to, aby barva vaší košile ladila s šaty vaší drahé polovičky.
Dovnitř nebo ven?
To je odvěká otázka, která sužuje mnoho mužů. Trendy se neustále vyvíjí a jeden den je módnější a stylovější chodit jako tzv. ,,panák z pole,” s lemy košile hezky venku, ať vás pleskají do stehen. Jindy se zase sází na kontrolovaný chaos, kdy vyčnívá pouze jeden cíp. Nejlepší je však spoléhat na staré známé pravidlo kravaty.
Jestli máte kravatu, nechte košili hezky v kalhotách. Každý lem a cíp. To se týká hlavně událostí, které si vyžadují určitou společenskou prestiž. Takže obchodní setkání, vládní sněm nebo natáčení nového dílu The Office.
Nepodceňte délku
To se týká hlavně společensky prestižních, oficiálních akcí. Havajskou košili s liliemi a orchidejemi a s rukávy někde pod lokty nechte doma, na nějakou lepší příležitost. Potřebujete rukávy správné délky.
Pro správnou orientaci si zopakujeme, jak by se správně mělo nosit sako. Rukáv saka by neměl zasahovat do dlaně, ke kořenu palce, na takové věky omílané, špatné rady zapomeňte. Měl by končit tam, kde se ohýbá zápěstí. Stačí natáhnout paže před sebe a zkusit si to, je to jednoduché.
A teď rukáv košile. Ten by měl ze saka čouhat, ale jen trochu. Centimetr a půl, nanejvýš dva. Bílý proužek, který ukazuje, že pod sakem nemáte nátělník nebo, nedejbože, holou kůži. Docílíte také vkusného kontrastu mezi černou látkou saka a světlejší texturou košile.
Opojná chuť prestiže
Zamilovali jste si košile? Určitě dostanete chuť i na jejich formálnějšího velkého strýčka, sako. Získejte styl aristokratického gentlemana či bankovního ředitele s dokonale padnoucím, unikátním sakem na míru. Stačí vyplnit formulář a domluvit si schůzku, my zařídíme ostatní!