Léto v kanceláři se dokáže rychle proměnit v noční můru, která se znásobuje, pokud pracujete v oboru vyžadující formální dress code. Tomu ale předejdete, pokud se oblečete do správných kousků.  

Muž 

Zapomeňte na šortky

I kdyby teploměr dosahoval 40 °C, kraťasy jsou v seriózním prostředí tabu. Vyhněte se i sportovnímu oblečení a pestrým plážovým modelům. To platí i o sandálech nebo populárních gumových botách. Přestože jsou na léto jako dělané, do kanceláře se opravdu nehodí. 

Oblek ani v létě nesundáte

Pravidla kancelářského oblékání určují, že i v létě musíte nosit pouze oblek. Doporučujeme si proto pořídit oblek z odlehčených materiálů jako je len nebo viskóza a doplnit ho lněnou košilí. V těchto měsících stejně jako jindy hraje hlavní roli kvalita. V levných modelech z umělých vláken se rychle zpotíte a připravíte se o veškeré pohodlí. V těch kvalitních zvládnete bez problému i největší horka.  

Pozor na tričko pod košilí

Chcete se chránit před skvrnami od potu? Tak myslete na tyto věci:

  • Tričko koukající z rozhalenky vypadá otřesně.
  • Pod příliš tenkou košilí vám bude tričko prosvítat.
  • Bílé tričko se s bílou košilí nevykryje, naopak se zdvojnásobí.

V našem salonu pánům kromě oblečení na míru nabízíme bezešvé tričko z přírodních materiálů, které perfektně saje pot, chrání košili před mokrými skvrnami a navíc není vůbec vidět. 

Žena

Neodhalujte se

Dejte si pozor, abyste neukazovala víc, než dovoluje etika. Hluboké výstřihy, mini sukně a prosvítající, čouhající nebo dokonce chybějící spodní prádlo příliš neocení vaši obchodní partneři ani klienti. Vsaďte raději na decentní kousky z odlehčených materiálů jako viskóza, len či hedvábí. Díky nim si zachováte důstojnost a zároveň přežijete i nejteplejší dny. 

Ideální volbou jsou sukně s vyšším pasem, jednoduchá halenka či letní šaty po kolena s krátkým, nebo tříčtvrtečním rukávem. Outfit doplňte “neviditelným” tričkem, které vás zachrání před potem a skvrnami. Stejně jako páni ho společně s módou na míru pořídíte v našem salonu. 

K létu patří světlá barva

V létě nechte tmavé kousky raději ve skříni, aby na vás slunce nesvítilo ještě víc. Místo toho sáhněte po bílé, krémové, žluté nebo světle modré barvě, která tolik nepřitahuje sluneční paprsky, a navíc zdůrazní opálenou kůži. 

Silonky mají výjimku

Silonky bývají většinou povinnou součástí ženského dress code, v létě ale můžete udělat výjimku. Pokud nemáte na programu žádnou schůzku s klientem, nebo obchodním partnerem a plánujete se věnovat administrativě, silonky pro tyto situace s klidným svědomím vynechte. 

Vyhněte se otevřené obuvi

I v létě platí pravidlo “žádná otevřená obuv”. I když pantofle a sandále slibují pohodlí, z estetického hlediska do kanceláře zkrátka nepatří. Pokud se nechystáte na setkání s klientem, můžete nohám ulehčit a vzít si baleríny. Jinak jsou ale stále jedinými povolenými botami lodičky.