Že se o módu zajímají jen ženy, je dávno vyvrácený mýtus. Spousta mužů velmi dbá o svůj zevnějšek a ráda působí elegantně. Pojďme se společně podívat, jaké kousky by rozhodně neměly chybět v šatníku žádného elegantního muže.

Košile

Naprostým základem pánského šatníku je dnes košile. Žádný muž se neobejde bez košile bílé barvy, která se hodí pro jakoukoliv příležitost jako svatba či pracovní schůzka. Výhodou bývají i jemné odstíny, které se dají výborně kombinovat s oblekem. Praktické je mít minimálně pět košilí, na každý den v týdnu.

Dobře padnoucí oblek

Oblek bez výjimky spadá do povinné výbavy každého muže. Pokud plánujete do své šatní skříně pověsit jen jeden, ideálně si jej pořiďte v tmavě modré barvě. Je velmi důležité, abyste si vybrali ten, který vám opravdu dobře padne. Nejlepší možnost je nechat si jej ušít na míru. Před tímto krokem byste měli ale nejdříve ještě zvážit, zda si vyberete oblek typu bespoke, nebo made to measure.

Kabát na míru

Čtyři roční doby vám bohužel neumožní chodit celý rok venku pouze v obleku, a proto je dobré mít něco na sebe v chladnějším počasí. Skvělou volbu pro každého gentlmana představuje správný kabát. Nezapomínejte, že v jednoduchosti je krása a klasikou nic nezkazíte. Na jaro a podzim se jako ideální varianta nabízí klasický trenčkot a na zimu plášť s fazonou, nebo s límcem ke krku. A abyste umocnili své pohodlí i představy, nechte si je stejně jako oblek ušít na míru.

Slušná obuv

Pamatujte i na vhodnou  obuv. Dobrý dojem z vašeho elegantního vzhledu dokáže naprosto znehodnotit špatně  zvolená obuv. Zapomeňte na tenisky a vyberte si boty, které budou perfektně ladit k vašemu obleku. Volte černou, hnědou či béžovou barvu. Nezapomeňte ani na vhodné ponožky. Nic neodradí víc než odhalená lýtka a zářivě bílá barva, která ostatní skoro oslepí.